niteczka - komentarze


Jakość kawy
Różnice w jakości kawy są przede wszystkim uzależnione od sposobu i stopnia palenia danych ziaren kawy. Każdy rodzaj kawy ma również swój specyficzny smak

Sposób przyrządzenia
Przyjemność picia kawy zawdzięczamy substancjom smakowym i zapachowym naparu przygotowanego ze zmielonej kawy. Najważniejszymi czynnikami podczas jej przyrządzania są stopień zmielenia i odpowiednie dozowanie, które powinny być dopasowane do danej metody zaparzania. Ma to zasadniczy wpływ na efekt końcowy

Kawa tradycyjna czy espresso?To specjalny sposób przyrządzania czyni kawę espresso wyjątkową. To, co ją wyróżnia, to pobudzające działanie, intensywny smak i mała ilość kofeiny. Przyrządzając espresso, osiągamy znacznie wyższy stopień rozpuszczenia składników kawy.



Kawowe przepisy Klasyczne przysmaki według włoskich receptur

Macchiato Espresso ozdobione mleczną pianą, serwowane w filiżance do espresso. Nie jest to jednak małe cappuccino, ponieważ nie dolewa się do niego gorącego mleka.
Corretto Corretto to espresso z dodatkiem grappy, brandy lub likieru. Coretto jest serwowane w filiżance do espresso.
Caffè latte Rodzaj kawy z mlekiem. Dużą filiżankę napełnia się podwójnym lub wydłużonym espresso, uzupełniajac do końca gorącym mlekiem.
Caffè moca Do wysokiej szklanki wlewane jest w 1/3 espresso, w 1/3 gorące mleko i w 1/3 kakao. Może być serwowane ze spienionym mlekiem lub bez.


Napoje kawowe na upalne dni

Kawa Brasiliana
Składniki:
2 łyżki kawy rozpuszczalnej
50 g cukru
500 ml mleka
1 opakowanie lodów waniliowych



Przygotowanie:
Kawę wymieszać z cukrem i mlekiem, aż do rozpuszczenia się sproszkowanej kawy i cukru. Lody waniliowe pokroić w kostkę i nałożyć do wysokich szklanek. Dodać kawę zmieszaną z mlekiem. Napój podawać od razu po przygotowaniu.


Mrożona kawa po wiedeńsku




Przygotowanie:
Kulka lodów waniliowych, zimna duża mokka z bitą śmietana na wierzchu, posypane cukrem pudrem.

SMACZNEGO




Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
01.08.2005 :: 19:04 :: apz179.neoplus.adsl.tpnet.pl

asia

Wow! Jak ja lubię kawę musze do Ciebie wpaść na małe caffe..
24.07.2005 :: 13:58 :: staticline10712.toya.net.pl

olcia by.:)

ja tesh lubie kawe i tom bardzom....mmmm...
22.07.2005 :: 23:50 :: dci241.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ginger

Heja!!! Co tam u Ciebie? Ja właśnie zaliczyłam 1 turnus na obozie, jeszcze jeden, parę dni jeszcze w Poznaniu później i Łódź!!! Jak by siem tu spotkać...
11.07.2005 :: 15:02 :: apt216.neoplus.adsl.tpnet.pl

beznadziejny szablon
Talk.pl :: Wróć